Distribuie
„Mami, sunt tare necăjit!”
Expoziție de carte din colecțiile bibliotecii
Biblioteca Județeană „Gh. Asachi” – biroul Împrumut pentru copii vine în sprijinul fiecărui părinte surprins sau nu de starea, trăirea copilului care în realitate are nevoie de toată susținerea adulților pentru a se dezvolta într-un mediu sigur, pozitiv și plin de încredere.
Cărțile prezente în expoziție fac parte din colecțiile bibliotecii și vă oferă, dragi părinți, soluții, exemple pentru orice problemă întâmpinată de dumneavoastră sau de „cei drăgălași”.
Cu multă dăruire și afectivitate, nu uitați că alături de noi puteți avea o variantă în plus în a oferi o educație de calitate copiilor dumneavoastră!
Articole similare
Duminică, 30 august 2026, începând cu ora 10.00, Biblioteca Judeţeană „Gh. Asachi” Iași în parteneriat cu Asociația „Ciurbeștenii” Iași organizează expoziția aniversară din cadrul proiectului Tradițiile Iașului cu titlul Satul ieșean, tradiție și neuitarea limbii române - Două decenii de Ciurbeșteni! Anul acesta Asociația „Ciubeștenii” aniversează două decenii de existență. La inițiativa și invitația doamnei Eugenia Stan, președinta Asociației „Ciurbeștenii”, Biblioteca Judeţeană „Gh. Asachi” Iași organizează în cadrul festivităților legate de Sărbătoarea satului Ciurbești, expoziția aniversară din cadrul proiectului Tradițiile Iașului cu titlul Satul ieșean, tradiție și neuitarea limbii române
Luni, 24 august 2026, Biblioteca Județeană „Gh. Asachi” Iași, în parteneriat cu Agenția Națională pentru Mediu și Arii Protejate (ANMAP) - Direcția Județeană de Mediu (DJM) Iași, cu Universitatea Națională de Arte „George Enescu” Iași - Departamentul pentru Pregătirea Personalului Didactic, Asociația „Prietenii Bârnovei” și școala de vară EduCart, prezintă ALBUMUL DE VACANȚĂ 2026, online al proiectului: O carte și un arbore secular – Fotografia de vacanță. Mulțumim partenerilor și colaboratorilor noștri, copiilor și mai ales voluntarei, masterand Alexandra Tiron, de la UNAGE-DPPD, pentru coordonarea activităților și realizarea suportului foto
În 19 august 2026, Biblioteca Judeţeană „Gh. Asachi” Iaşi, în parteneriat cu Muzeul Național al Literaturii Române Iași și Direcția de Asistență Socială și Protecția Copilului Iași (DGASPC) Iași s-au reîntâlnit pentru o nouă activitate în proiectul: Atelierele de Lectură și Educație Muzeală - „Biblio-Vacanța Copiilor și Muzeele Iașului” la Muzeul “Mihai Eminescu”. Tinerii participanți (din CTF Târgu Frumos Petru Rareș 23, CTF Tineretului 1 și 2 din Târgu Frumos și CTF Petru Rareș 2 din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Iași (DGASPC) au fost, astfel,


