Autor: Categorii: Filiala „Ateneu”, Ştiri şi evenimenteUltima actualizare: 4 iulie 2018Timp citire: 0,7 min

Distribuie

Programul estival „Biblioteca de vacanță”, a debutat miercuri, 4 iulie 2018, la Filiala Ateneu a Bibliotecii Județene „Gh. Asachi” din Iași, cu prima activitate, intitulată „Ora de dans”.
Au participat prichindeii de la Grădinița „Micul Prinț cel Harnic” din Iași, însoțiți de doamna educatoare Clara Sanda Rusu. Invitat special a fost domnul Emilian Păduraru, instructor de dans al Ateneului din Iași. Toți copiii prezenți au fost inițiați în tainele dansului, participând cu entuziasm și bucurie la această activitate inedită pentru unii dintre ei. În final, domnul instructor i-a evidențiat pe cei mai talentați dansatori.

https://youtu.be/o4lI0RS2vvQ

https://youtu.be/F-Byy4uqifM

https://youtu.be/XaBaJt0agn8

https://youtu.be/N-rtAJVKC6U

 

Articole similare

  • Ziua Limbii Române este un prilej de sărbătoare pentru toți vorbitorii acestei limbi. Institutul de Filologie Română „Alexandru Philippide” (IFRI), Academia Română, Filiala Iași, împreună cu Grădina Botanică „Anastasie Fătu” din Iași alături de Biblioteca Județeană „Gh. Asachi” Iași, vă propune celebrarea acestui eveniment printr-o serie de activități dedicate culturii și naturii. În data de 30 august 2026, începând cu ora 14.30-15.15 în Grădina Botanică „Anastasie Fătu” din Iași (Intrarea este liberă!) Programul evenimentului AICI. Biblioteca Județeană „Gh. Asachi” Iași participă la seria de activități cu „Atelierul de tradiție românească

  • Joi, 27 august 2026, ora 10.00, la Biblioteca Județeană „Gh. Asachi” Iași – Compartimentul Împrumut carte pentru Copii și Adolescenți, vă așteptăm să împărtășim o poveste minunată alături de Maria Bodale, colaboratorul nostru  (Departamentul Pro Vita din cadrul  Arhiepiscopiei Iașilor). Este ultimul atelier de lectură din această vară, care încheie vacanța în ritm de poveste și bună dispoziție. Nu uitați să vă înscrieți la atelier fie la sediul bibliotecii sau la telefon  0753024481.

  • Ziua Limbii Române este un prilej de sărbătoare pentru toți vorbitorii acestei limbi. Institutul de Filologie Română „Alexandru Philippide” (IFRI), Academia Română, Filiala Iași, împreună cu Grădina Botanică „Anastasie Fătu” din Iași alături de Biblioteca Județeană „Gh. Asachi” Iași, vă propune celebrarea acestui eveniment printr-o serie de activități dedicate culturii și naturii. În data de 30 august 2026, începând cu ora 14.30-15.15 în Grădina Botanică „Anastasie Fătu” din Iași (Intrarea este liberă!) Programul evenimentului – AICI. Biblioteca Județeană „Gh. Asachi” Iași participă la seria de activități cu „Atelierul de cuvinte