Roxie Nafousi, Manifest. Treci la nivelul următor
Autor: Categorii: O carte pe zi, Ştiri şi evenimenteUltima actualizare: 17 noiembrie 2025Timp citire: 1,6 min

Distribuie

Ai puterea de a-ți crea viața pe care ți-o dorești!

Îți dorești să atragi acea relație sănătoasă și partenerul ideal, să obții job-ul perfect sau poate doar să înveți să te iubești pe tine însuți cu adevărat? Ai încredere că Universul îți poate împlini orice dorință.

Manifestarea este o îmbinare a științei și a înțelepciunii; este o practică de dezvoltare personală și o filozofie de viață care te ajută să trăiești cea mai bună existență. Învață să o folosești!

Spre deosebire de Legea Atracției, manifestarea nu este doar despre vizualizarea dorințelor și așteptarea ca ele să se întâmple de la sine. Manifestarea presupune să ai o viziune clară asupra a ceea ce îți dorești cu adevărat, să elimini teama și îndoielile, să ieși din zona de confort și să acționezi.

În acest volum al ghidului Manifest, Roxie Nafousi te invită să aprofundezi cei 7 pași ai manifestării, să te cunoști mai bine și să începi să îți vindeci acele răni care te împiedică să te accepți și să îți permiți să fii pe deplin fericit.

Această carte este pentru tine dacă:

  • Îți dorești mai mult de la viață, dar crezi că nu vei reuși niciodată să obții.
  • Simți că ai mult potențial, dar nu știi cum să-l exploatezi.
  • Știi că tot ce e mai bun se află dincolo de zona de confort, dar ai temeri și îndoieli care te țin pe loc.
  • Nu ai suficientă încredere în tine și încă nu ai descoperit tainele iubirii de sine.
  • Ai citit despre Legea Atracției, metoda vizualizării, chiar și Secretul, dar nu ai obținut rezultate.

Mai multe despre carte – https://bjiasi.ebibliophil.ro/mon/manifest-treci-la-nivelul-urmator-cj5y2yds/

 

 

Articole similare

  • În literatura română, au existat și autori umoristici, unul dintre ei fiind Păstorel (pseudonimul literar al lui Al. O. Teodoreanu). Acesta a excelat în compunerea de epigrame, specie literară apărută în literatura universală încă din Antichitate. Multe personalități ale epocii interbelice, precum Nicolae Iorga, G. Călinescu sau Ion Minulescu, au căzut „victime” ale lui Păstorel. O tehnică literară înrudită este și parodia, aici avându-l ca maestru neîntrecut la noi pe poetul George Topârceanu. Rămân savuroase în literatura română parodiile sale realizate după poeți precum Dimitrie Bolintineanu, Ion Minulescu sau Tudor

  • Oportunitatea de a trăi experiența personajelor, ajutându-i să înțeleagă propriile emoții  a însemnat o nouă provocare pentru elevii de la Liceul Tehnologic Special „Vasile Pavelcuˮ Iași. Luni 8 decembrie 2025 în timpul vizitei la Biblioteca Județeană „Gh.Asachiˮ Iași - Compartimentul Împrumut carte pentru Copii și Adolescenți au aflat informații despre colecțiile și serviciile  bibliotecii și au văzut lucruri noi. Bucuria sărbătorilor de iarnă împărtășită elevilor prin poveste, colinde și gânduri bune i-a convins că dorințele de Crăciun pot fi spuse și la Bibliotecă și fericirea se găsește oriunde. Rămâne doar

  • Biblioteca Județeană „Gh. Asachi” Iași desfășoară Spectacolul Cuvintelor (partea I) pentru elevi, manifestare inclusă în cadrul ediției a XI-a a Festivalului „Teodorenii”. Activitățile se adresează exclusiv elevilor din ciclul primar, gimnazial și liceal din județul Iași și cuprinde: 10 decembrie 2025 ora 11.00 în Sala de Lectură, partea I a Spectacolului (Sediul central al Bibliotecii, Bd. Ștefan cel Mare, Nr. 8-10): Puterea Cuvintelor cu sprijinul Improvizației: Veronica și traista fermecată, Life-Coach, Irina Olariu, Teatru Interactiv VESELICA; „Lecturi care ne cresc” (Mircea Sîntimbreanu, Ionel Teodoreanu, Ion Luca Caragiale) în interpretarea elevilor